Neredesin Firuze Yeniden Vizyonda

Neredesin Firuze Yeniden Vizyonda

Haziran 8, 2020

59 Okunma

Türk sinema tarihinin kült filmlerinden biri haline gelen Neredesin Firuze filmi yeniden gösterimde.

Neredesin Firuze Yeniden Vizyonda

TÜRSAK ve DenizBank iş birliğinde organize edilen 4. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması etkinliğinde, Senaryo Sohbetleri programının konuğu Ezel Akay müjdeli bir haber verdi. Ezel Akay, Türk sinema tarihinin kült filmlerinden biri haline gelen Neredesin Firuze filminin yeniden vizyona gireceğini söyledi.

Sohbet esnasında haberi veren Ezel Akay, yaklaşık 16 yıllık bir aranın ardından Neredesin Firuze filminin tekrar gösterime gireceğini belirtti. Sinema salonlarının açılmasıyla birlikte gösterime girecek ilk filmlerden biri olması planlanan Neredesin Firuze filmi, eğlenceli olay akışı ve ünlüler geçidi kadrosuyla sinema severlerin en çok sevdiği yapımlardan biri haline gelmişti.

Ezel Akay, günümüz popüler sinema konuları hakkında da şu ifadeleri kullandı:

“Sanat filmi de gişe filmi de birbirinden beslenmeli ve birbirlerine ihtiyaç duymalı. Türk Sineması şu an için yaratıcılıktan ilham almayan bir sinema ve bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bağımsız diye tabir ettiğimiz filmlere de baktığımız zaman çoğunun yaratıcılıktan uzak olduğunu görüyoruz. Yapılan işlerin arasında çığır açan çok az iş var. Buradaki yaratıcılık az olduğu için de popüler filmler buradan beslenemiyor ve aynı konuları tekrar ediyorlar. Ülke olarak bunu aşmak için de ciddi bir yaratıcı dalgaya ihtiyacımız var.”

Yorum Alanı
POPÜLER HABERLER